top of page
DSC_0101.JPG

FREQUENTLY ASKED QUESTIONS

Odpovědi na nejčastější otázky

FAQ: FAQ

JE NA CAMPU SIGNÁL/PŘIPOJENÍ NA INTERNET?

Přestože podporujeme všechny účastníky v tom, aby čas trávili na campu, nikoli on-line, nepatříme k těm campům, kde vám hned po příjezdu zabaví veškeré přistroje pro komunikaci s vnějším světem.

Myslíme, že na campu je lepší soustředit se na lidi kolem, než na věci, které se odehrávají ve virtuální realitě sociálních sítí. Věříme, že camp samotný vás pohltí natolik, že se ten týden obejdete i bez Facebooku, Snapchatu, Instagramu, Twitteru, YouTubu a TikToku. Dejme spolu šanci reálnému setkání tváří v tvář!

Ale ano, abychom odpověděli na otázku, na campu je Wi-Fi připojení na internet.

ANGLIČTINA MI DĚLÁ PROBLÉMY, TĚŽKO ZE SEBE DOSTANU VĚTU NEBO DVĚ, MŮŽU I TAK NA CAMP PŘIJET?

Určitě. Camp je strukturován tak, aby jak začátečníci, tak pokročilí angličtináři, získali kvalitní výuku na odpovídající úrovni. Na začátku campu budete podle zkušeností s angličtinou rozděleni do několika tříd - skupinek. Zatímco pokročilé třídy zvládnou celou výuku v angličtině, u začátečníků je celá lekce vedena českým lektorem ve spolupráci s rodilým mluvčím. Takže máte to nejlepší z obojího - slyšíte rodilého mluvčího a můžete s ním mluvit anglicky, ale díky překladu máte zabezpečeno, že budete vždy rozumět.

České školy často neumí povzbudit studenty ke konverzaci v angličtině. Můžeme myslím odpovědně říci, že English Campy toto zvládají velmi dobře. Když jste v týmu s anglicky mluvícími, jazyk se vám najednou rozváže...

CO PŘESNĚ ZNAMENAJÍ ODPOLEDNÍ "OUTDOOROVÉ SPORTY", NIKDY JSEM NIC PODOBNÉHO NEDĚLAL, ZVLÁDNU TO?

Outdoor znamená jednoduše "venku", mimo místnost či budovu. My používáme slovní spojení "outdoorové sporty" v trochu konkrétnějším významu: jsou to sporty, které by se vevnitř zkrátka dělat nedaly. Mezi naše oblíbené patří:

  • různé zajímavé postupové hry

  • týmové překonávání překážek

  • hra Capture the Flag v lese

  • lanové disciplíny

  • kickball, pakoball, ufby a mnohé další, které ani nemají jméno :-)

Všechny aktivity jsou navržené tak, aby se v nich uplatnili jak sportovci, tak nesportovci, jak svalovci, tak křehké dívky. Cílem totiž není vyzdvihnout jednotlivce, ale týmovou souhru. Hry si jistě užijete a nebudete litovat, že jste se nechali vytáhnout ven. 

A samozřejmě jsou všechny aktivity na campu dobrovolné.

RÁD BYCH JEL NA ENGLISH CAMP, ALE TERMÍN CAMPU (14. - 20. ČERVENCE) SE MI PŘEKRÝVÁ S JINOU AKCÍ. MOHU ODJET DŘÍVE, NEBO PŘIJET POZDĚJI?

Ano, domluvte se ale předem s organizátory, abychom to věděli včas.

MÁM ALERGII NA X, MŮŽU NA CAMP JET?

Pokud tím X není míněna zrovna angličtina, tak to snad nebude na překážku. Dejte nám každopádně vědět předem (když posíláte přihlášku) o alergiích, poraněních a dalších případných omezeních, abychom o nich předem věděli a mohli s vámi probrat konkrétní postup. Například organizátor sportů může doporučit někomu, kdo je po operaci kolene, aby se neúčastnil skupinové hry, u které je nutné běhat do kopce a z kopce.

JE CAMP VÝDĚLEČNÁ AKCE?

Náš camp je neziskový. Účastnické poplatky za camp jsou nastaveny tak, aby pokryly náklady s campem spojené: ubytování, stravu, pomůcky, zapůjčení techniky a spotřební materiál. Pokud by se stalo, že bychom na něčem ušetřili a camp by byl ziskový, je přebytek využit v rámci dalších akcí pro účastníky: k nákupu občerstvení na společné akce po campu, uhrazení hromadných jízdenek, pronájem, další camp...

Letošní cenu jsme oproti předchozím letům museli zvýšit, protože stoupla cena za ubytování a stravu. 

Všichni vedoucí, kteří na camp jedou, dělají tuto práci dobrovolně, bez nároku na odměnu. Účast na campu si vedoucí platí stejně, jako účastníci.

JE CAMP VÁZANÝ NA NĚJAKOU ORGANIZACI, CÍRKEV ČI FIRMU?

Camp organizují vedoucí z neformálního studentského klubu Krokodýl. Akci podporuje a zaštiťuje sbor Církve bratrské Vinohrady (Římská 43, Praha 2) a dvojjazyčný sbor DoSlova. Účastníci i vedoucí ale nejsou vázaní na jakoukoli konkrétní organizaci nebo církev. Dobrovolníci z USA jsou obvykle naši dlouholetí přátelé (nebo jejich blízcí) a pocházejí z různých sborů a organizací, další vedoucí působí v Biblické jednotě nebo Atletech v akci. Samotný tábor není dílem jedné organizace, ale vždy jedinečným týdnem sestaveným pro daný rok, dané účastníky a danými vedoucími.

CO SI MÁM PŘEDSTAVIT POD "VEČERNÍMI PROGRAMY A DISKUZEMI"?

Večerní diskuze jsou nepovinné a letos nabídneme několik různých formátů těchto diskuzí.

Chceme, aby byl Camp místem, kde se můžeme zamýšlet nad vážnými problémy, které se nás týkají. Camp organizujeme právě proto, aby byl prostor na vážné a upřímné diskuze o věcech, které jsou příliš složité nebo osobní pro typické debaty na sociálních sítích. Odpovědi každý hledáme v různých oblastech, včetně naší víry. Máme za to, že myšlenky a poselství křesťanství neztrácejí na významu v postmoderní době. Ať už ke křesťanství chováte sympatie nebo antipatie, zajímáte se o filosofii nebo hledáte, jak souvisí náboženství s vaším životem, otevřená a upřímná diskuze je jednou z cest, které můžeme vřele doporučit. Camp nabízí, kromě jiného, právě jedinečnou příležitost klást otázky a naslouchat různým odpovědím, to vše v tolerantní a přátelské atmosféře.

NEJSEM KŘESŤAN / JSEM KŘESŤAN, MOHU I PŘESTO JET NA CAMP?

Samozřejmě. V žádném případě není účast na campu podmíněna náboženským vyznáním. Na campy opakovaně přijíždějí účastníci s různými názory a s různými náhledy na život. Věříme, že to ukazuje na neobvyklou atmosféru tolerance a sdílení.

MOHU NA CAMP VZÍT DĚTI?

Camp je koncipován pro dospělé lidi ve věku 20 až 45 let. Na děti necílíme a nemáme pro ně připravený speciální program. Pokud byste k tomu měli další dotazy, ozvěte se telefonicky organizátorům a probereme to individuálně.

JAK JE TO S PLATBOU ZA KEMP? JE PLATBA VRATNÁ?

Za camp se platí plná cena předem. Zaplatit můžete po emailovém potvrzení přihlášky převodem na účet 1363263023/3030 (variabilní symbol je vaše telefonní číslo) nebo hotově po domluvě. Pokud byste měli z jakéhokoli důvodu problém zaplatit plnou částku předem, je možné se individuálně domluvit na jiném postupu - například platba zálohy předem a doplatek v hotovosti na místě. 

V případě zrušení přihlášky vracíme zpátky celou uhrazenou částku. Pokud byste byli na campu z jakéhokoli důvodu nespokojeni do té míry, že byste se rozhodli odjet, vracíme vám samozřejmě celou nevyčerpanou (poměrnou) částku.

bottom of page